Piękna cera – kilka prostych sposobów

Piękna cera – kilka prostych sposobów

2019-01-24 1 przez anna

Wiele kobiet ma błędne przekonanie, że zadbaną skórę twarzy zyskamy dzięki drogim produktom i zabiegom. Nic bardziej mylnego. Nie musisz przecież wydawać majątku, aby cieszyć się piękną cerą. Wystarczy, że będziesz stosować się do tych kilku prostych porad, które stosują nawet wielkie gwiazdy. Twoja skóra odwdzięczy Ci się zdrowym i olśniewającym wyglądem. 

Myj twarz przed snem – zawsze

Prosty, jednak bardzo istotny zwyczaj w pielęgnacji cery. Nie wmawiaj sobie, że nie masz siły, jesteś zbyt zmęczona. Poświęć na to kilka minut, a na pewno zobaczysz efekty. Jeśli tego nie zrobisz cały brud i makijaż stworzą warstwę przez którą skóra nie będzie oddychać. Spowoduje to zapchane pory, które są tylko kolejnym krokiem do niedoskonałości pojawiających się na twarzy. Zanieczyszczenia zalegające na skórze powodują też rozpad kolagenu i elastyny. Przez co starzeje się jeszcze szybciej. Więc nie pozwól sobie więcej na rezygnacji z tego kroku. Niech wejdzie Ci w nawyk.

Piękna cera - codzienne mycie twarzy

Piękna cera – codzienne mycie twarzy

Zimne zabiegi na twarz

Prosty trik, stosowany przez kobiety od wieków. Skin icing, czyli prosta technika, polegająca na przykładaniu do twarzy kostek lodu. Dzięki temu Twoja skóra odzyska blask, pozbędziesz się oznak zmęczenia i obrzęków. Sprawdza się również świetnie przy zmniejszaniu porów, czy usuwaniu rumieńców i zaczerwień szpecących naszą skórę. Przykładając kostki pod oczami pozbędziesz się oznak zmęczenia, a nawet spowolnisz pojawianie się zmarszczek w tym rejonie. Czyż nie brzmi świetnie? Zabieg ten stosowała nawet caryca Katarzyna Wielka. Obecnie znane hollywoodzkie aktorki i modelki nie zrezygnowały z niego i korzystają z korzyści płynących z tak prostego triku.

Piękna cera - domowe sposoby

Piękna cera – domowe sposoby

Stosuj filtry przeciwsłoneczne – cały rok

Wydawać by się mogło, że filtry przeciwsłoneczne potrzebne są jedynie latem. Nic bardziej mylnego. Nawet, gdy jest zachmurzone niebo nasza skóra bez odpowiedniej ochrony UV jest narażona. Promienie słoneczne uszkadzają nasze włókna kolagenowe, co przyspiesza starzenie się skóry. Więc znajdź najlepszy filtr dla swojej skóry i stosuj go przez cały rok.

Piękna cera - filtr przeciwsłoneczny cały rok

Piękna cera – filtr przeciwsłoneczny cały rok